Classic 3/4 carousel shelf set, 700mm diameter, silver
| Application | CAROUSEL |
|---|---|
| Width x Height x Depth | 800mm x 640mm x 480+mm |
| Cabinet size | 800mm |
| Cabinet Width | 800mm |
| Colour | Silver |
| Composition | Metal & MFC |
| Style | Arena |
| shape | Unhanded |
| Range Family | Carousel |
| Room | Kitchen |
| Adjustability or Range | 360° |
| Includes | 2 trays |
| Category | Storage Sytem |
| Finish | Powder Coated |
| Configuration | Carousel |
| Section | Storage |
| Handing | Unhanded |
| Collection | Corner Unit Carousel |
| Size description | Cabinet Width |
| Diameter | 700 |
| Capacity | 20kg per tray |
Classic 3/4 carousel shelf set, 700mm diameter, silver
| Application | CAROUSEL |
|---|---|
| Width x Height x Depth | 800mm x 640mm x 480+mm |
| Cabinet size | 800mm |
| Cabinet Width | 800mm |
| Colour | Silver |
| Composition | Metal & MFC |
| Style | Arena |
| shape | Unhanded |
| Range Family | Carousel |
| Room | Kitchen |
| Adjustability or Range | 360° |
| Includes | 2 trays |
| Category | Storage Sytem |
| Finish | Powder Coated |
| Configuration | Carousel |
| Section | Storage |
| Handing | Unhanded |
| Collection | Corner Unit Carousel |
| Size description | Cabinet Width |
| Diameter | 700 |
| Capacity | 20kg per tray |